امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
كنترل اعصاب
نقل قول: خوب كردي گوش ندادي agreement2
يعني خودت فك ميكني اگه قرص نخوري روت تاثيير منفي بزاره؟

بعد از این مدت یکباره که نمیشه کنارش گذاشت ، دکتر هم که تازه میگه یکی کمه ! icon_cry
من فقط نگران عوارضشم که نمیدونم چی و چقدره .وگرنه حساسیتم کمتر شده آروم ترم شدم .confused2confused
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
دوستان سلام
1سوال؟ کسی هست که تو زمان دونستن بیماریش بچه دار شده باشه؟
مشکلی پیش نیومده براتون؟
پرستو جان چي شده حامله شدي يا قصدشو داري كه ماملان بشيicon_question
دكترها ميگن كه بارداري توي بيماري ام اس اينجوري كه در زمان بارداري بيماري يه جورايي خودشو نشون نميده ولي بعد از حاملگي كه مشكلات ديگه هم شرو ع ميشه اذيتاي بيماري كمي بيشتر ميشه
ولي قبل ازبارداي حتما بادكترت مشورت كن
صبورانه در انتظار زمان بمان، هر چیز در زمان خود رخ می دهد. حتی اگر باغبان، باغش را غرق آب کند، درختان خارج از فصل خود، میوه نمی دهند.
 تشکر شده توسط : PARASTOO8080
مهدیه جون سلام
من قصد بارداری داشتم که فهمیدم ام اسی شدمlaughing3 اما خواست خدا بوده دکترم گفته بیماریم تازه شروع شده و خیلی خفیف می تونم داروم و قطع کنم ولی می ترسیدم مرسی از راهنماییت عزیزمlove51
(2011/04/16, 11:57 PM)PARASTOO8080 نوشته است: مهدیه جون سلام
من قصد بارداری داشتم که فهمیدم ام اسی شدمlaughing3 اما خواست خدا بوده دکترم گفته بیماریم تازه شروع شده و خیلی خفیف می تونم داروم و قطع کنم ولی می ترسیدم مرسی از راهنماییت عزیزمlove51

سلام پرستو جان
من چند نفر رو میشناسم که با توجه به اینکه ام اسی بودن و وضعیتشون خیلی ساده هم نبود باردار شدن و بعد از زایمان کلی حالشون بهتره شده و رو به بهبودی رفتن .
حالا شما که جای خود دارید و میگید مال شما خیلی خفیفه .
ایشالا به سلامتی باردار بشی و کلا این بیماری با زایمانت از بدنت بره بیرون
پاییز بهاری است که عاشق شده
(2011/04/16, 11:57 PM)PARASTOO8080 نوشته است: مهدیه جون سلام

اینجا جاش نیست اما چون مطرح شد بگم:
خانوم هایی که میخوان باردار بشن بعد از مشورت با پزشک شون.
ضمن اینکه دارو های اصلی شون رو باید قطع کنن:

تایسبری آونکس ربیف و بتافرون جزو گروه C هستند
یعنی در آزمایش ها بر روی جنین های حیوانات آسیب شون تایید شده و برای انسان نباید استفاده بشه

کوپاکسون جزو گروه B هست.
یعنی در آزمایش ها بر روی جنین حیوانی صدمه دیده نشده اما مطالعات در مورد انسان هنوز ادامه دارد.

دارو های زیر رو هم نباید بخورن:
Prednisone
Corticotrophin
Azathioprine
Cyclophosphamide
Diazepam
Phenytoin
Carbamazepine
Baclofen.
چون هم به کودک منتقل میشه هم در شیر مادر خواهد اومد.

برای اطلاع بیشتر:
اینجا
و اینجا

البته به زودی در مورد بارداری و MS در خود سایت هم مطالب جمع آوری و ترجمه خواهد شد.
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : BanOoOo , nazaninn , Mahdieh , PARASTOO8080
(2011/04/09, 07:51 PM)PARASTOO8080 نوشته است: دوستان سلام
1سوال؟ کسی هست که تو زمان دونستن بیماریش بچه دار شده باشه؟
مشکلی پیش نیومده براتون؟
dooste aziz man boodam na darooham ra kamy ghabl ghat kardam va ta bad az shirdehy farzandam estefasdeh nakardam hich moshkely ham nadashtam.
 تشکر شده توسط : PARASTOO8080
من با خوردن این ترکیب حالتهای عصبی و افسردگی بوجود اومده در اثر داروها و بیماری را از بین بردم. شما هم میتونید امتحان کنید، ضرری نداره:
50 گرم مغز بادام خام و شیرین را با آب گرم خیس کرده سپس پوست بکنید + 3 قاشق غذا خوری عسل + 4 لیوان آب سرد بمدت 5 دقیقه بمرور در مخلوط کن، مخلوط شود. (البته بیشتر از 5دقیقه زمان برای یکدست شدن ترکیب و حالت شیری شدن نیاز داره)
من هم ام اس داشتم.
کنترل اعصاب منوط به کنترل خیلی از عوامله چه در درون ما چه در محیط بیرون چه تغذیه و و و
طبیعیه هرکدوم از کنترل خارج بشه تغیییرات زیادی میزاره رو اعصابمون ولی ازآنجایی که کنترل خیلی از این عوامل تو دست ما نیست و تقریبا غیر ممکنه پس باید سعی کنیم لااقل تا اونجایی که به خودمون ربط داره عوامل تحریک اعصابمون و کم کنیم تا کمتر آسیب ببینیم و به نظر من هرکسی بهترین عامله واسه کنترل خودشwink2
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
سلام به همه
ام اس ذاتا و بطور بالقوه باعث تحریک اعصاب و حساسیت و زودرنجی میشه. استرس و ام اس با هم یک سیکل معیوب تشکیل میدن و باعث تشدید هم میشن. بهترین راهی که در تمام دنیا توصیه میشه یوگا و مدیتیشنه. در استفاده از داروهای آرامبخش هم راهی جز افزایش مقدار دارو وجود نداره چون بدن به مقادیر ثابت جواب نمیده.
سلام به همه
ام اس ذاتا و بطور بالقوه باعث تحریک اعصاب و حساسیت و زودرنجی میشه. استرس و ام اس با هم یک سیکل معیوب تشکیل میدن و باعث تشدید هم میشن. بهترین راهی که در تمام دنیا توصیه میشه یوگا و مدیتیشنه. در استفاده از داروهای آرامبخش هم راهی جز افزایش مقدار دارو وجود نداره چون بدن به مقادیر ثابت جواب نمیده.

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جنگل نوردی برای كنترل ام اس ( روزنامه ایران ) hamid 24 15,878 2014/01/20, 04:49 PM
آخرین ارسال: sargol

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان